Proaspăt reales
primar general al Bucureştiului, Nicuşor Dan a apărut sâmbătă pe scenă, la
Congresul Extraordinar al USR, alături de Elena Lasconi, pentru a transmite că „rămâne
partenerul USR-ului în misiunea pe care şi-a stabilit-o” şi a transmis că, în
opinia sa, dreapta este soluţia pentru România, potrivit Agerpres.
Nicuşor Dan, alături de Elena Lasconi la congresul USR. Foto facebook/Andreea Neagu
„Vreau să vă mulţumesc pentru toţi anii în care am
colaborat, la toate nivelurile, şi cu parlamentari, şi cu colegii din Consiliul
General, şi cu toţi aceia dintre dumneavoastră care aţi făcut campanie în
stradă, strângere de semnături, o muncă extrem de intensă şi să vă asigur că eu
rămân partenerul USR-ului în misiunea pe care şi-a stabilit-o”, a spus Nicuşor Dan.
El a profitat de
prilej pentru a afirma că singurul
vinovat pentru haosul legislativ şi disfuncţionalităţile din instituţiile
statului este…





Mai multe ştiri
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă